خبر فوری

وقتی هیولاها به دانشگاه می روند

وقتی هیولاها به دانشگاه می روند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«دانشگاه هیولاها»، انیمیشنی جدید در باره هیولاهاست. فیلم محصول کمپانی دیزنی پیکسار و در واقع دنباله فیلم هیولاها یا «مانسترز اینک» سال 2001 است.

دن شانلون کارگردان فیلم می گوید: «این فیلم پر از مهمانی و کارهای عجیب و غری
ب و دیوانه بازی هیولاها است. آنها دانشجوی دانشگاه هستند ولی بعنوان هیولا، تجربه دانشگاهی شان متفاوت است، برای این کار در شرکت پیکسار تحقیقات زیادی در باره کالج ها و دانشگاه های کشور انجام دادیم.»

فیلم ماجرای مایک و سالی را در دوران دانشگاه دنبال می کند و از صدای همان بازیگران فیلم اولیه بهره می برد. بیلی کریستال که بعد از یک دهه به شخصیت مایک بر گشته می گوید: «دوباره فیلم قدیمی را نگاه کردم تا مایک و انرژی فوق العاده اش را بخاطر بیاورم، یکی دو قطعه را صداگذاری کردیم و بعد صدای بازیگر دیگر، جان گودمن هم آمد و همه چیز راحت و روان شد.»

فیلم دانشگاه هیولاها بعد از نمایش در چند جشنواره در آمریکای شمالی، طی تابستان بتدریج در سینماهای آمریکا و اروپا اکران می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.