خبر فوری

احتمال اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه توسط آمریکا

احتمال اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه توسط آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آمریکا می گوید نیروهای دولتی علیه مخالفان از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند. از این رو واشنگتن ممکن است در حمایت از مخالفان مسلح سوریه در نبرد علیه بشار اسد، رئیس جمهوری، بر فراز بخشی از سوریه منطقه پرواز ممنوع اعلام کند.

این خبر بدنبال پیشروی های اخیر ارتش و نیروهای حامی بشار اسد منتشر می شود.

در مقابل، یکی از نمایندگان دومای روسیه و همسو با کاخ کرملین می گوید اتهام استفاده از سلاح شمیایی ساختگی است و کاخ سفید در پی توجیه حمله نظامی به سوریه است.

از سوی دیگر، آندرس فو راسموسن، دبیر کل ناتو، می گوید:«رژیم سوریه باید در اسرع وقت به سازمان ملل متحد اجازه دسترسی و تحقیق در خصوص گزارش های موجود استفاده از سلاحهای شیمیایی را بدهد. معتقدم، راه درست پیشرو، راه حلی سیاسی است.»

اگر استفاده رژیم سوریه از سلاح شیمیایی گاز اعصاب صحت داشته باشد آمریکا در اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه مصصم و در ارسال سلاح به مخالفان تردید نخواهد کرد. این که در چنین صورتی روسیه چه تصمیمی خواهد گرفت، سوالی است که جوابش امروز معلوم نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.