وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حملات مرگبار به دختران دانشجو در کویته پاکستان

حملات مرگبار به دختران دانشجو در کویته پاکستان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انفجار بمب در اتوبوس حامل دختران دانشجو در شهر کویته پاکستان و پس از آن حمله به بیمارستان محل مداوای زخمی های این حادثه، دستکم 21 کشته برجای گذاشت.

روز شنبه، انفجار بمب در یک اتوبوس حاملان دانشجویان دانشگاه ویژه زنان در شهر کویته، یازده قربانی گرفت و باعث مجروحیت دهها نفر دیگر شد.

شهر کویته، مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان از ماهها پیش صحنه خشونت های قومی، به ویژه علیه هزاره های این منطقه است. عامل این خشونت ها عمدتا پیکارجویان مسلح عضو گروه اسلامگرای لشکر جنگوی یا جدایی طلبان محلی هستند.

پیکارجویان بیمارستان محل مداوای زخمی ها را نیز رها نکردند. پس از انفجار یک بمب در بیمارستان، مردان مسلح ناشناس، با مسلسل و نارنجک به آنجا یورش برده و با نیروهای امنیتی حاضر در محل در گیر شدند.

همچنین صبح روز
شنبه، در منطقه زیارت بلوچستان، جدایی طلبان با حمله به خانه محمد علی جناح، بنیانگذار پاکستان، این محل را به شدت تخریب کرده و یک مامور پلیس را از پای درآوردند.