وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتشار بخشی از همکاری اطلاعاتی فیسبوک و مایکروسافت با دولت آمریکا

انتشار بخشی از همکاری اطلاعاتی فیسبوک و مایکروسافت با دولت آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیسبوک و مایکروسافت جزئیاتی از همکاری اطلاعاتی خود را با دولت آمریکا فاش کردند.

بنا به اعلام وبلاگ فیسبوک، مدیران این شبکه اجتماعی تنها در 6 ماهه دوم سال 2012، حدود 10 هزار درخواست از سوی نهادهای امنیتی آمریکا برای افشای اطلاعات کاربران دریافت کرده اند؛ اطلاعاتی راجع به جرایم کوچک تا تهدیدات امنیت ملی آمریکا.

با این حال فیسبوک تاکید کرده است که از داده های کاربران، به شدت محافظت می کند.

مایکروسافت هم با انتشار بیانیه ای، خبر داد که نهادهای امنیتی آمریکا، در مدت زمان مشابه خواستار دسترسی به اطلاعات بیش از سی هزار کاربر این شرکت شده اند.

رسوایی «جاسوسی اینترنتی» سازمان امنیت ملی آمریکا موسوم به پریزم در هفته دوم خردادماه، توسط ادوارد اسنودن، کارمند یک شرکت اطلاعاتی وابسته به دولت آمریکا فاش شد.

اسنودن هم اکنون در هنگ کنگ پناهجو است. روز جمعه تظاهراتی علیه استرداد احتمالی وی به دولت آمریکا در این جزیره چین برگزار شد.

در حالی که دسترسی نهادهای امنیتی آمریکا به داده های کاربران این کشور محدود نمی شود و در واقع جهانشمول است، گوگل، وسعت منطقه تحت پوشش اینترنت را افزایش داد. موتور جستجوگر شبکه ای گوگل، که یکی از اهداف «جاسوسی اینترنتی» آمریکا بوده، روز جمعه در نیوزیلند، بالونی مجهز به تجهیزات اینترنتی به آسمان فرستاد تا قسمت های بیشتر و بیشتری از نیمکره جنوبی تحت پوشش اینترنت قرار گیرند.