خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش مردم و روزنامه های ایران به انتخابات ریاست جمهوری

واکنش مردم و روزنامه های ایران به انتخابات ریاست جمهوری
اندازه متن Aa Aa

درحالیکه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری ایران ادامه دارد، حسن روحانی با اختلافی فاحش نسبت به رقبای اصولگرای خود پیشتاز است و به احتمال زیاد پیروز خواهد شد.

با این حال روزنامه های محافظه کار صبح ایران ترجیح دادند این را «اوج حماسه سیاسی» بنامند و آن را با عناوینی نظیر«انگشت مردم در چشم دشمنان» توصیف کنند.

برخلاف این دیدگاه، یکی از شهروندان ایرانی می گوید: «حالا با توجه به اتفاقاتی که درطی چهار سال اخیر افتاد ولی مردم بازهم به پای صندوق های رای رفتتند و ضمن اعلام حضور خود نشان دادند که باز هم می توانند با اصلاحات تغییری در وضعیت موجود به وجود بیاورند.»

شهروند دیگری در تهران اضافه می کند: «واقعا دیگر شاخ و شانه کشیدن برای دنیا و همچنین سیاستهایی که تنش زا باشند و تحریمها را جدی تر و خطرناک تر بکند باید کنارگذاشته شوند.»

اگر چه کارنامه هشت سال اخیر دولت در عرصه داخلی و بین المللی و نگرانی ازآینده کشور، از سوی برخی دلیل اصلی مشارکت بالا و انتخاب حسن روحانی عنوان می شود در توئیتررهبر ایران، به نقل از او نوشته شده است: «نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هر چه باشد رای اعتماد به جمهوری اسلامی خواهد بود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.