خبر فوری
This content is not available in your region

افتتاح کنفرانس توسعه آفریقا در گابن

نظرها
افتتاح کنفرانس توسعه آفریقا در گابن
اندازه متن Aa Aa

دومین کنفرانس بین المللی توسعه اقتصادی آفریقا موسوم به “آزمایشگاه ایده ها“، روز جمعه در لیبرویل، پایتخت گابن افتتاح شد.

استقلال، سرمایه گذاری، پرداختن به زیرساختها، نوآوری و ابتکار، موضوعاتی هستند که در این کنفرانس، که به دواووس آفریقا معروف است، به بحث و گفتگوی صدها کارشناس و سرمایه گذار گذاشته خواهد شد.

ایوور ایچیکوویتس، مدیر عامل گروه پارامونت از آفریقای جنوبی، با بیان این که سالهاست از پیشرفت آفریقا صحبت می شود گفت: “واقعیت این است که کشورهای آفریقایی هم اکنون در حال در دست گرفتن آینده خود هستند و این امر امروز به یک واقعیت تبدیل شده است. این که از سراسر جهان به اینجا آمده اند موید این واقعیت است.”

بسیاری از شرکت کنندگان در این همایش، بر توسعه آفریقا با امکانات گسترده آن تاکید دارند.

یکی از آنها آنری کلود اوآما، مدیر عامل یکی از بانکهای بزرگ آفریقاست.

او در این باره می گوید: “آفریقا جمعیت جوان و منابع معدنی گسترده ای دارد. از این به بعد، توسعه آفریقا یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است. زیرا مردم آفریقا و بخصوص جوانان آن می بایست در آفریقا زندگی کنند و این قاره را با امکانات خود توسعه دهند.”

برگزاری این همایش حدود چهار میلیون یورو هزینه در بر داشته که البته در مقایسه با همایشهای بزرگ بین المللی مبلغ قابل توجهی محسوب نمی شود.

خبرنگار اعزامی یورونیوز به گابن با اشاره به بحران اقتصادی در اروپا می گوید: “جالب اینجا است که در حالی که اروپا در شک و تردید به سر می برد و اقتصاد آن با افت مواجه شده، دورنمای توسعه آفریقا مثبت به نظر می رسد. توسعه اقتصادی آفریقا دیگر یک افسانه نیست بلکه یک واقعیت است. امروز بسیاری با خوشبینی به اینجا آمده اند تا از این فرصت استفاده کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.