خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفت شدید روسیه با طرح منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه

نظرها
مخالفت شدید روسیه با طرح منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه
اندازه متن Aa Aa

باافزایش فشار ارتش سوریه به شورشیان مسلح در حلب، حومه دمشق و دیرالزور، سلیم ادریس فرمانده ارتش آزاد سوریه، مجددا از آمریکا کمک نظامی خواست و از واشنگتن درخواست نمود تا برفراز سوریه منطقه پرواز ممنوع اعلام کند.

در پی اعلام ارسال جنگنده های اف ۱۶ آمریکایی به اردن و استقرار سامانه دفاع موشکی در مرزهای این کشور با سوریه، روسیه نسبت به احتمال عملی شدن طرح ایجاد منطقه پرواز ممنوع به آمریک هشدار داد. سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای ایتالیایی خود گفت: « احتیاجی نیست که کارشناس بزرگی باشید تا بفهمید که این کار نقض حقوق بین الملل است. ما واقعا امیدواریم که همکاران آمریکایمان اقدامات خود را با طرح روسی آمریکایی برگزاری کنفرانس ژنو ۲ هماهنگ کنند.

همسایگان سوریه و به ویژه ترکیه و اردن از مخالفان دولت بشار اسد حمایت می کنند و چنانچه ناتو به صورت یکجانبه بخواهد بر فراز سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد کند، به کمک این دو کشور نیاز خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.