خبر فوری

اعتراض به عملکرد سران کشورهای عضو گروه هشت

اعتراض به عملکرد سران کشورهای عضو گروه هشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با آغاز نشست سران گروه ۸ در ایرلند شمالی، منتقدان سیاست های قدرت های بزرگ جهانی با برگزاری تظاهرات، مخالفت خود را نشان دادند.

در بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی، پلیس ضد شورش بیش از بیست تظاهر کننده را بازداشت کرد.

فعالان یک گروه حمایت از حقوق بشردوستانه هم با به نمایش گذاشتن سنگ قبرهایی که بر روی آن عدد ۹۳ هزار حک شده بود، شمار قربانیان جنگ داخلی سوریه را به سران قدرت های بزرگ یادآوری کرد.

مدیر این نهاد غیر دولتی می گوید: «اوضاع نمی توانست از این بدتر باشد. ما به حمایت سران گروه هشت از یک راه حل سیاسی برای بحران نیاز داریم. همچنین مخالف ارسال سلاح بیشتر به سوریه هستیم که مانند ریختن بنزین بر روی شعله های آتش است. مردم سوریه به کمک فوری ما نیاز دارند.»

گروه دیگری از معترضان نیز با نقش حروف مخفف گروه هشت و نظم نوین جهانی بر روی تپه های نزدیک محل برگزاری اجلاس، رهبران این گروه را به عنوان جنایتکاران جنگی معرفی کردند.

منتقدان بهشت های مالیاتی هم قایق هایی را با شعار «فرار مالیاتی را متوقف کنید» و با سرنشینانی که صورتک های رهبران گروه ۸ را بر چهره داشتند در دریاچه ای در نزدیکی محل اقامت این رهبران به آب انداختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.