خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگوی احزاب حاکم در یونان در مورد تلویزیون ای آر تی

گفتگوی احزاب حاکم در یونان در مورد تلویزیون ای آر تی
اندازه متن Aa Aa

در پی گسترش بحران ناشی از تعطیلی شبکه ای آر تی یونان، آنتونیس ساماراس، نخست وزیر محافظه کار این کشور، قرار است دوشنبه ساعت شش بعد از ظهر، با سران احزاب چپ و میانه دیدار و گفتگو کند.

روزنامه های آتن، با پیش بینی شکست این مذاکرات، به گمانه زنی درباره برگزاری انتخابات زودهنگام پرداختند.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «پافشاری آنتونیس ساماراس، نخست وزیر یونان، برای بستن تلویزیون دولتی ای آر تی، نه تنها به عنوان عزم او به ادامه اصلاحات در بخش دولتی تلقی می شود بلکه همچنین به عنوان پیام روشنی به آن بخش از رای دهندگان یونانی ارزیابی می شود که با این اصلاحات موافق هستند. حتی با توجه به هزینه سیاسی بالا، او حاضر به عقب نشینی نیست.»

آقای ساماراس، اقدام خود در تعطیلی شبکه ای آر تی را بخشی از تعهد دولت برای خصوصی سازی اقتصاد در برابر یاری کنندگان سه گانی مالی یونان، اعلام کرده است.

دادگاه اداری یونان نیز باید درخواست اتحادیه کارکنان ای آر تی برای تجدید نظر در مورد تعطیلی این تلویزیون را بررسی کند. قرار است این تصمیم پس از جلسه دوشنبه بعد از ظهر گرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.