خبر فوری
This content is not available in your region

بشار اسد: اروپا تبدیل به «حیاط خلوت تروریستها» می شود

بشار اسد: اروپا تبدیل به «حیاط خلوت تروریستها» می شود
اندازه متن Aa Aa

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در مصاحبه ای با یک نشریه آلمانی گفت که در صورتی که اروپا بخواهد مخالفانش را مسلح کند، کشورهای اروپایی هزینه این تصمیم را خواهند پرداخت.

آمریکا چند روز قبل برای مسلح کردن مخالفان دولت سوریه اعلام آمادگی کرد. پیش تر هم کشورهایی مثل بریتانیا و فرانسه از آمادگی خود برای تامین سلاح مخالفان خبر داده بودند.

رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه به کشورهای اروپایی هشدار داد که با حمایتشان از مخالفان دولت دمشق، این قاره را تبدیل به حیاط خلوت تروریستها و گروه های تندروی اسلامگرا می کنند.

مخالفان مسلح دولت سوریه که اغلب بدون آموزش نظامی در حال جنگ با ارتش حرفه ای بشار اسد هستند، ماه ها است از کشورهای غربی خواسته اند که با تامین سلاح آنها مسیر سقوط حکومت سوریه را هموار کنند.

ارتش سوریه که توانست با کمک شبه نظامیان حزب الله لبنان شهر استراتژیک قصیر را از مخالفان پس بگیرد به دنبال بازپس گیری کنترل شهر حلب، بزرگترین شهر سوریه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.