وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دولت برزیل عقب نشینی کرد، پیام پله به تمسخر گرفته شد

دولت برزیل عقب نشینی کرد، پیام پله به تمسخر گرفته شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تظاهراتی که علیه افزایش بهای بلیط اتوبوس در برزیل آغاز شده است امروز پنجشنبه در هفتاد شهر کوچک این کشور نیز برگزار خواهد شد.

تظاهرات کنندگان پس از شبی اعتراض آمیز و پرآشوب، تصمیم گرفته اند دوباره به خیابانهای شهرهای بزرگ سائو پائلو، ریو دو ژانیرو و برزیلیا سرازیر شوند.

با ادامه اعتراضات دولت اعلام کرد که بهای بلیط اتوبوس افزایش نمی یابد.

ادواردو پایش، شهردار ریو دو ژانیرو با اشاره به این موضوع می گوید بخاطر عدم افزایش بهای بلیط، دولت از ۲۰۰ میلیون رئال، معادل ۹۰ میلیون دلار محروم و از سرمایه گذاری آن در شهر باز خواهد ماند.

منتقدان دولت دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل می گویند هزینه های گزافی که صرف برگزاری بازیهای جام جهانی می شود باید صرف بخش بهداشت و درمان و آموزش شود.

یکی از جوانان معترض می گوید:«افزایش بهای بلیط باعث بیداری مردم شد. اکنون ما برای خدمات بهتر بهداشتی، امنیت و آموزش می جنگیم. از سیاستهای دولت خسته ایم. بی عدالتی کافی است.»

دیگری می گوید:«به خاطر خدا، من آموزش می خواهم و بیمارستان، نه فوتبال و استادیوم.»

اعتراضات، به مسابقه فوتبال جام کنفدراسیون ها و دیدار تیم های برزیل و مکزیک در شهر فورتالزا نیز کشیده شد و دعوت پله، فوتبالیست سابق نامدار برزیل از معترضان به پایان دادن به اعتراضات در شبکه های اجتماعی پاسخی جز تمسخر دریافت نکرد.