وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افتتاح بزرگترین نمایشگاه لوگوی جهان در سانفرانسیسکو

افتتاح بزرگترین نمایشگاه لوگوی جهان در سانفرانسیسکو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درنمایشگاه لوگو در شهر نیویورک، مجسمه هایی بزرگ و الهام گرفته از زندگی ساخته شده اند. آثاری که در این مکان به نمایش گذاشته شده اند را احتمالا هرگز ندیده اید.

در این نمایشگاه بیش از صد مجسمه به کمک لوگو ساخته شده است. بعضی از آنها به بزرگی انسان هستند و برخی نیز شکل و فرمی هنری دارند.

مثلا «زرد» نام مجسمه مردی است که سینه اش را شکافته و از درون آن هزاران لوگو به بیرون ریخته است. این اثر هنری با بیش از یازده هزار لوگو ساخته شده است.

یکی دیگر از آثار، «ماسک» نام دارد که تصویری از چهره خود هنرمند است و با بیش از ده هزار لوگو ساخته شده و حدود یک ماه زمان، برای ساخت آن صرف شده است.

ناتان ساوایا خالق این آثار می گوید: «من سال های زیادی با مدل های مختلف وسایل هنری کار کرده ام اما فکر کار با لوگوها به ایام کودکی من بازمی گردد. همیشه به این فکر می کردم که آیا می توانم مجسمه های بزرگی را تنها با قطعات کوچک لوگو بسازم؟ این کار باعث می شود که به دردسترس بودن هنر پی ببریم.»

کودکان و خانواده ها نیز می توانند چنین کاری انجام دهند. زیرا در این آثار فقط از قطعات کوچک لوگو استفاده شده است و موضوعات آن الهام گرفته از زندگی است.

ناتان ساوایا می گوید: «ممکن است شما هم پس از دیدن این نمایشگاه به خانه برگردید و آثار هنری کوچکی برای خودتان بسازید. هنر موضوع بسیار مهمی برای تمام دوران زندگی است.»

دو اثر مشهور «جیغ» و «دختری با گوشواره های مروارید» نیز از جمله شاهکارهایی است که در این نمایشگاه با لوگو ساخته شده است. او به ساخت چهره های تاریخی مثل نفرتی تی، شخصیت مشهور مصر باستان نیز پرداخته است.

اگرچه هنرنمایی با لوگو در کشورهایی همچون استرالیا، سنگاپور و تایوان نیز وجود داشته، اما نمایشگاه ساوایا در شهر نیویورک، بزرگترین و استادانه ترین نمایشگاه هنر لوگو محسوب می شود.

این نمایشگاه تا ۱۵ دی ماه برای بازدید علاقه مندان دایر است.