خبر فوری
This content is not available in your region

تعطیلی رادیو و تلویزیون ملی سیاست در آتن را شکننده کرده است

نظرها
تعطیلی رادیو و تلویزیون ملی سیاست در آتن را شکننده کرده است
اندازه متن Aa Aa

کنار کشیدن «چپ دموکراتیک»، کوچکترین حزب دولت ائتلافی یونان در اعتراض به تعطیلی رادیو و تلویزیون ملی، دولت آنتونیس ساماراس، نخست وزیر را تنها با سه کرسی بیشتر در پارلمان تا به مرز فروپاشی کشانده است.

در چنین شرایطی، دولت یونان از سویی باید از هزینه هایش بکاهد و صرفه جویی کند و از سوی دیگر باید با احزاب ائتلافی بسازد.

دیمیتریس، کاسبی در آتن می گوید:«دوست من، دو سال گذشته وحشتناک بود، وحشتناک. اگر این وضع سه یا چهار ماه دیگر نیز ادامه یابد، همه ما ورشکست می شویم. به بازار نگاهی بیانداز. پیش تر ها جای سوزن انداختن نبود، اکنون چند نفری بیش نیست.»

اولیمبیا، بانویی مسن می گوید:« حقوق بازنشستگی ما کم شده است. ببین برای مداوای دستم چقدر خرج دارو و درمان کرده ام. زندگی سخت است. می گویند کارکنان ای.آر.تی حقوق بسیار بالایی دریافت می کردند. چرا حقوق بازنشستگی ما را کم کردند اما حقوق آنها را نه؟ نمی گویم اخراجشان کنند اما از دستمزدهایشان کم کنند.»

تعطیلی ای.آر.تی، رادیو و تلویزیون ملی یونان، احزاب چپگرا را به مخالفت با دولت کشانده و دادگاه نیز رای به بازگشایی آن داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.