خبر فوری

اعتراض در سائو پائولو علیه طرح «مداوای همجنسگرایان»

اعتراض در سائو پائولو علیه طرح «مداوای همجنسگرایان»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چند صد نفر از معترضان روز جمعه در شهر سائو پائولوی برزیل را افرادی تشکیل می دادند که در مخالفت با طرح رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان، موسوم به «مداوای همجنسگرایان»، به خیابان «پولیستا» آمده بودند.

طرح پیشنهادی «مارکو فلیسیانو» که همجنسگرایی را پدیده ای ناهنجار تعریف و به روانشاسان اجازه درمان همجنسگرایان را می دهد برای این که به صورت قانون در آید فاصله زیادی دارد.

یکی از معترضان گفت:«نگاه دنیا متوجه برزیل است. جام کنفدارسیونها فرصتی برای ماست. خسته ایم. کافی است. در کنار تمام مشکلات فساد نیز هست. معلمان در مدارس رنج می برند اما سیاستمدارن جیب های خود را پر می کنند. کافی است. و اکنون رئیس کمیسیون حقوق بشر ما، مارکو فلیسیانو، را داریم که می خواهد قانون مداوای همجنسگرایی را به تصویب برساند.»

یک تظاهرات کنندۀ دیگر افزود:«برای برزیلی بهتر می جنگیم. تظاهرات ما تنها به خاطر مداوای همجنسگرایی نیست، به خاطر مداوای فساد، و بخش های آموزش و بهداست نیز هست. برزیل در زمینه های زیادی به مداوا نیاز دارد.»

معترضی میزان مالیات و سطح خدمات عمومی را متناسب ندانست و گفت:«خواهان تغییریم و بدنبال خشونت نیستیم. می خواهیم دنیا بداند که برزیل کشوری است که در آن حداکثر مالیات پرداخته می شود اما متناسب با آن خدمات عمومی عرضه نمی شود.»

جوانی نیز گفت: «ملت اعتراض می کند چرا که سیاستمداران را نماینده و صدای خود در دولت نمی بیند و نمی داند.»

خبرنگار یورونیوز از شهر سائو پائولو می گوید:«اعتراض برزیلی ها دو هفته است که ادامه دارد. در خیابان پولیستای سائو پائولو، تظاهراتی دیگر برگزار شد که مسالمت آمیز بود. دیلما روسف نیز ملت را خطاب قرار داد و گفت که صدای آنها را می شنود و با طرحی جدید عموم را از مزایا بهره مند خواهد ساخت، درآمد حاصل از نفت را صرف آموزش خواهد کرد و دکترهای برزیلی شاغل در خارج را در خدمت به بهداشت و درمان کشور به برزیل فرا خواهد خواند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.