وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراف اولریش به اخذ کمک از دکتر فوئنتس

اعتراف اولریش به اخذ کمک از دکتر فوئنتس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یان اولریش، دوچرخه سوار آلمانی که فتح تور دو فرانس را در کارنامه دارد، پذیرفت که با راهنمایی پزشکی اسپانیایی از مواد نیروزا استفاده می کرده است. این پرونده دوپینگ که در اسپانیا جنجال آفرین شد، پوئرتو نام دارد.

او که 39 سال دارد در سال 2012 به دلیل دوپینگ به مدت دو سال از فعالیت های ورزشی محروم شد. پیش تر او اقدام به دوپینگ را تایید کرده بود اما اخذ هرگونه کمک غیر قانونی از دکتر فوئنتس، مغز متفکر پرونده پوئرتو را رد می کرد.

حال، اولریش در مصاحبه ای که با مجله فوکوس آلمان انجام داده، اعلام کرده که با کمک دکتر فوئنتس اقدام به انتقال خون و دوپینگ می کرده است.

دکتر فوئنتس چند ماه پیش در دادگاهی در اسپانیا اعلام کرد که به جز دوچرخه سواران، بازیکنان فوتبال، تنیس و بوکس نیز مشتریان او بوده اند.

اولریش که در االمپیک 2000 سیدنی موفق به کسب مدال طلا و نقره شد در سال 2007 از دنیای دوچرخه سواری خداحافظی کرد، اما کشف دوپینگ او باعث شد تا تمام عناوین وی از سال 2005 به بعد باز پس گرفته شود.