خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا رسما اسنودن را به جاسوسی متهم کرد

نظرها
آمریکا رسما اسنودن را به جاسوسی متهم کرد
اندازه متن Aa Aa

ادوارد اسنودن رسما متهم به جاسوسی شد. دادگاه فدرال آمریکا از هنگ کنگ رسما تقاضا کرده است تا این کارمند سابق آژانس امنیت ملی اطلاعات آمریکا را دستگیر و به جرم جاسوسی بازجویی کند.

اسنودن سی ساله، که قبل از افشاگریهایش به هنگ کنگ مهاجرت کرده بود، اتهاماتی دیگر از جمله سوئ استفاده از اطلاعات محرمانه دولت آمریکا را متوجه او است.

پیمان استرداد بین هنگ کنگ و امریکا این اجازه را بدولت اوباما می دهد تااسنودن را در ایالات متحده محاکمه کند، ولی چینیها می توانند مانع این مساله شوند.

اسنودن نزدیک به 4 سال برای ان اس ای، آژانس امنیت ملی آمریکا فعالیت می کرد. او در مصاحبه ای با روزنامه تلگراف افشا کرده بود که ان اس ای و سی آی ای دسترسی به اطلاعات میلیون ها نفر از مشتریهای فیس بوک، گوگل، یوتیوب، مایکروسافت، اسکایپ و یاهو دارند.

او علام کرده بود که سازمانهای امنیتی آمریکا دسترسی به سایتها و شبکه های دانشگاهی در چین و هنگ کنگ دارند.

افشاگری این کارمند سابق ان اس ای، باعث شده تا برخی از شرکتهای بزرگ آمریکایی چون گوگل گزارشهای محرمانه خود به نهادهای امنیتی را برای عموم منتشر کنند تا بتوانند دوباره اعتماد مشتریهای میلیونی شان را بدست آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.