خبر فوری

دستاوردهای جشنواره موسیقی گناوا

دستاوردهای جشنواره موسیقی گناوا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هر ساله جشنواره موسیقی “گناوا” در شهر “صُوَیره” در مراکش، بسیاری از نوازندگان را با پیش زمینه های مختلف موسیقی و فرهنگی گردهم می آورد.

نکا، خواننده و آهنگ ساز آلمانی-نیجریه ای، یکی از شرکت کنندگان در این جشنواره است. موسیقی نکا، رنگ و بوی سیاسی-اجتماعی دارد. او خود را محدود به سبک خاصی نکرده است و در کارهایش از همه نوع سبکی از سول، آر اند بی ، رگِی و اَفروبیت گرفته تا هیپ هاپ استفاده کرده است.

جشنواره گناوا، برای مردم و موسیقی این منطقه دستاوردهایی به همراه داشته است. مدیرجشنواره موسیقی گناوا در این باره می گوید:« تا قبل از برگزاری این جشنواره موسیقی گناوا در حاشیه قرار داشت. اقلیتی از موسیقیدان ها که بعنوان نوازنده و خواننده قبولشان نداشتند. آنها می خواندند و می رقصیدند و در کوچه و خیابانها مردم به آنها پول می دادند. بیشتر آنها را بعنوان نوازندگان خیابانی فقیر در نظر می گرفتند.»

به لطف این جشنواره، حالا دنیا اهالی گناوا و موسیقی شان را می شناسد و استادان و معلمان موسیقی آنها در مراکش بعنوان هنرمندان حرفه ای شناخته می شوند و مورد احترامند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.