خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر استرالیا رهبری حزب خود را از دست داد

نظرها
نخست وزیر استرالیا رهبری حزب خود را از دست داد
اندازه متن Aa Aa

جولیا گیلارد، نخست وزیر استرالیا در انتخابات داخلی حزب کارگر از رقیب خود، کوین راد شکست خورد و رهبری این حزب را به وی واگذار کرد.

وی پس از این شکست گفت: “من در هفته های آینده فرصت بازگشت به خانه و حوزۀ انتخابیه ام را خواهم داشت. این فرصتی خواهد بود که به مردمی که از سال ۱۹۹۸ افتخار نمایندگی آنها را در پارلمان داشته ام، سلامی دوباره بگویم و همزمان از آنها خداحافظی کنم.”

نخست وزیر استرالیا پیش تر گفته بود در صورت شکست در این انتخابات درون حزبی از سیاست کناره گیری خواهد کرد. کوین راد با ۵۷ رای مثبت جانشین جولیا گیلارد شده است. نخست وزیر استرالیا در انتخابات سال ۲۰۱۰ توانسته بود آرای بیشتری از کوین راد کسب کند و در راس حزب کارگر استرالیا به مقام نخست وزیری این کشور برسد. در انتخابات روز چهارشنبه، وی تنها ۴۵ رای مثبت در مقابل رقیب سنتی خود به دست آورد.

به این ترتیب، کوین راد رهبری حزب کارگر را در انتخابات پارلمانی بیست و سوم شهریورماه در این کشور به عهده خواهد داشت و در صورت پیروزی این حزب در این انتخابات، ممکن است دوباره به عنوان نخست وزیر آیندۀ استرالیا نیز انتخاب شود. وی در فاصلۀ سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ نیز رییس جمهوری استرالیا بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.