خبر فوری
This content is not available in your region

بازدید باراک اوباما از جزیره بردگان در سنگال

نظرها
بازدید باراک اوباما از جزیره بردگان در سنگال
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه در ادامه سفر به کشور سنگال، از جزیره گوره یا جزیره بردگان بازدید کرد.

در گذشته، جزیره گوره اصلی ترین مركز انتقال برده به دنیای نوین بوده است و از ساحل این جزیره، دهها هزار آفریقایی در یک سفر بدون بازگشت به آمریکا فرستاده شده اند.

رئیس یکی از دانشگاه های سنگال می گوید:
«فراموش کردن پدربزرگ هایمان کار آسانی نیست. اجداد ما در این جزیره در شرایط بسیار سختی بسر می بردند ولی ما عاملان این رفتارها را می بخشیم و به همین دلیل است که خواهان رابطه میان آمریکا و کشورمان هستیم. زیرا می خواهیم این وقایع تاریخی زنده بماند و هر کس مسئولیتش را در قبال تصمیم هایی که گرفته است بپذیرد.»

پس از پایان دیدار از جزیره گوره، اوباما طی سخنانی با اشاره به پیشرفتهای آفریقا در تحکیم دموکراسی، به ستایش تصمیم دیوان عالی ایالات متحده آمریکا درحمایت از ازدواج همجنسگرایان پرداخت و آن را یک پیروزی برای دموکراسی دانست و از کشورهای آفریقایی نیز درخواست نمود که به تبعیض علیه همجنسگرایان پایان دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.