خبر فوری
This content is not available in your region

طنین صدایی سحرانگیز در جشنواره گناوا

طنین صدایی سحرانگیز در جشنواره گناوا
اندازه متن Aa Aa

اُم الغيث بنِت الصحراوی، معروف به اُم، سرآمد زنان خواننده مراکشی است. صدای اغواگر او در جشنواره موسیقی صویره پیچیده است. آباء و اجداد او از قبیله صحراوی از صحرای غربی هستند و به گویش حسنیه صحبت می کنند. در کازابلانکا متولد شده و در رباط معماری خوانده و در سال ۲۰۰۳ تصمیم گرفته موسیقی را بعنوان حرفه انتخاب کند.

اُم، درگذشته بسیاری از سبکهای موسیقی مانند سول، جاز، دیسکو و هیپ هاپ را تجربه کرده است. اما امروز بیشتر بر موسیقی های اواسط دهه سی میلادی متمرکز است. او، اسم آلبوم جدیدش را «روح مراکش» گذاشته و تمام آهنگهای آلبوم جدیدش را خودش نوشته و تنظیم کرده است.

او در جشنواره موسیقی گناوا در صویره آهنگهای جدیدی از آلبومش را اجرا کرد.

افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا با او همکاری می کنند، از جمله کریم زیاد که در جشنواره موسیقی صویره به عنوان نوازنده جاز و تنظیم کننده به گروه اُم پیوسته است. این موزیسین الجزایری که بیشتر با گروههای اروپایی کار کرده است، بشدت تحت تاثیرِ موسیقیهای فولکلور ومحلی، مثل چابی، گناوا و رآی است.

آلبوم کریم زیاد، «جدید» نام دارد و در آن نوازندگان بین المللی از جمله نوازنده ارمنی پیانو و جاز، تیگران همسیان و بویان زد، اهل صربستان و اسکات کینسیِ آمریکایی، نوازنده ترکیبی از کیبورد و جاز، همکاری کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.