خبر فوری
This content is not available in your region

پیام ساکنان زادگاه نلسون ماندلا برای او

نظرها
پیام ساکنان زادگاه نلسون ماندلا برای او
اندازه متن Aa Aa

ساکنان روستای محل تولد نلسون ماندلا، رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی و قهرمان مبارزه با رژیم آپارتاید، برای بهبود حال او دعا می کنند.

نلسون ماندلا پس از بازنشستگی و ترک دنیای سیاست، زندگی اش را گاه با خانواده اش در ژوهانسبورگ سپری می کرد و گاه در روستای زادگاهش کونو اقامت می گزید.

یکی از ساکنان این روستا می گوید: «آرزو می کنیم که حال او بهتر شود. زیرا می خواهیم همواره او را به یاد داشته باشیم.»

یکی دیگر از روستائیان که به مدت یازده سال در نزدیکی خانه ماندلا در این روستا مشغول کشاورزی بوده است می گوید: «ماندلا می خواهم از تو برای آنچه که انجام داده ای تشکر کنم. حتی اگر تو از میان ما بروی من باز هم به تو فکر خواهم کرد. تو کارهای فوق العاده ای انجام دادی. زندگی امروز ما مدیون فعالیتهای توست. مردم این منطقه از تو بسیار سپاسگزارند.»

لوکای ۸ ساله نیز در پاسخ به گزارشگر که می پرسد چرا ماندلا برای او مهم است می گوید: «زیرا او از کشورمان محافظت کرده است.» او در پیامی به ماندلا می گوید: «ما بسیار نگران هستیم. هرچه زودتر خوب شو. ما عاشق تو هستیم.»

یکی از خویشاوندان لوکا نیز می گوید: «باید به خانواده ماندلا فرصت داد تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند و باید به تقاضای آنها احترام گذاشت. البته معتقدم که خانواده ماندلا این را درک خواهند کرد که ماندلا همان اندازه که به آنها تعلق دارد به ما نیز تعلق دارد. در این شرایط همه نیاز به زمان و فرصت دارند تا بتوانند این شرایط را بخوبی پشت سر بگذارند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.