خبر فوری

رسوایی مالیاتی از نگاه تلویزیون های اروپایی

رسوایی مالیاتی از نگاه تلویزیون های اروپایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

موضوع وزیر سابق بودجه فرانسه این روزها به بزرگترین رسوایی فرار مالیاتی در دوران رئیس جمهوری اولاند تبدیل شده است. برای مقابله با این مساله، دولت تصمیم به تشدید مبارزه علیه فرار مالیاتی گرفته است. اما این راهکارها بحث و نظرهای فراوانی را در پی داشته است. شبکه دو فرانسه گزارشی در این زمینه آماده کرده است.

در حالیکه اختلاف مالیاتی بین سوئیس و ایالات متحده هنوز حل نشده، دادگاهی در ژنو بانک کردیت سوییس را از انتقال اطلاعات مربوط به کارکنانش به ایالات متحده آمریکا باز داشته است. گزارش تلویزیون سوئیس به این موضوع پرداخته است.

نسیم اصلاحات در واتیکان وزیدن گرفته است. پاپ فرانچسکو از یک کمیسیون ویژه خواسته تا بر فعالیت های بحث برانگیز سنت سیِژ نظارت کند. کمیسیون مذکور به تمامی اسناد و مدارک از جمله مدارک سری و محرمانه دسترسی خواهد داشت. برای تماشای این گزارش با تلویزیون اسپانیا همراه می شویم.

رسوایی مالیاتی لرزه بر اندام فوتبال ایتالیا افکنده است.41 تیم مظنون به فرار مالیاتی، تهیه صورت حساب های جعلی و پولشویی هستند. روش های مافیایی در ایتالیای بحران زده. در رم برخی برآنند تا این سوءسابقه را با اهداف توریستی به گونه دیگری نشان دهند. تلویزیون ایتالیا نگاهی به این موضوع انداخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.