خبر فوری

برزیل_اسپانیا، فینال رویایی

برزیل_اسپانیا، فینال رویایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برزیل، سرزمین توپ گرد یکشنبه شاید میزبان یکی از دیدنی ترین فینالهای قرن بیست و یکم باشد. برزیلیها در خانه به دیدار اسپانیا می روند و شاگردان اسکولاری می خواهند برای سومین بار جام کنفدراسیونها را بالای سر ببرند.

جامی که تحت تاثیر تظاهرات معترضان برزیلی شور و هیجان همیشگی اش ندارد. نیمار ستاره جدید بارسلونا یکی از امیدهای گلزنی برزیل است و می گوید: “بدون ترس باید بازی کنم. آنها تیم بزرگی دارند و ما با بهترین تیم جهان روبرو خواهیم شد. آنها بهترین ستارگان جهان را دارند. اما خوب ما هم بازیکنان بزرگی در برزیل داریم.”

در آنسوی میدان اسپانیا قرار دارد، اسپانیایی که در ضربات پنالتی به سختی ایتالیا را مغلوب کرد و به بازی پایانی رسید. شاگردان دل بوسکه سرمربی که با ماتادورها بسیاری از رویاهایش را به واقعیت بدل کرده است، می خواهند به تنها جامی که در کلکسیون افتخاراتشان جایش خالیست برسند، جام کنفدراسیونها.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.