خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد از کیفیت لاستیک های پیرلی در مسابقات فرمول یک

نظرها
انتقاد از کیفیت لاستیک های پیرلی در مسابقات فرمول یک
اندازه متن Aa Aa

کارخانه لاستیک پیرلی، تنها تولید کننده ایست که لاستیک تمام یازده تیم حاضر در رقابت های اتومبیلرانی فرمول یک را تامین می کند، اما در رقابت های فرمول جایزه بزرگ بریتانیا، لاستیک چهار خودروی شرکت کننده ترکید که این اتفاق نوک پیکان انتقادات را به سمت پیرلی نشانه رفت.

پس از این حادثه، تصاویر لاستیک های ترکیده، تیتر صفحه اول بسیاری از روزنامه را به خود اختصاص داد و میلیون ها بیننده تلوزیونی نیز در جریان این حادثه قرار گرفتند.

در پی این حادثه، کارشناسان پیرلی به سرعت تلاش کردند تا بفهمند علت ترکیدن لاستیک ها عیب لاستیک بوده و یا پیست اتومبیلرانی عامل آن بوده است.

تعدادی از رانندگان فرمول یک هم اعلام کردند چنانچه تغییری در این لاستیک ها رخ ندهد آنها به دلیل احتمال خطر جانی، مسابقه جایزه بزرگ آلمان را تحریم خواهند کرد.

لاستیک های جدید پیرلی در فصل جاری موجب شکایت بسیاری از رانندگان فرمول یک شده است. آنها معتقدند این لاستیک ها پس از طی چند دور فرسوده می شوند و رانندگان مجبور می شوند سرعت خود را کاهش دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.