خبر فوری
This content is not available in your region

به رغم هشدار ارتش، مرسی به مسیر خود ادامه می دهد

نظرها
به رغم هشدار ارتش، مرسی به مسیر خود ادامه می دهد
اندازه متن Aa Aa

محمد مرسی، رییس جمهور مصر بدون توجه به هشدار و مهلت تعیین شده از سوی ارتش، می گوید به مسیر خود ادامه می دهد.

از سوی دیگر حزب سلفی النور نیز که از هواداران اخوان المسلمین است خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری شد و بر تشکیل دولت تکنوکرات برای نظارت بر انتخابات تاکید کرد.

فرمانده ارتش مصر به دولت محمد مرسی ۴۸ ساعت مهلت داده بود تا به درخواست های مردم پاسخ دهند، در غیر این صورت ارتش طرح خود را برای آینده مصر ارائه خواهد داد.

اما در قاهره هوادارن محمد مرسی در حمایت از وی در میدان رابعه العدویه دست به تظاهرات زدند.

بخشی از هوادارن اخوان المسلمین هر گونه استفاده از سلاح را برای جلوگیری از خدشه دار شدن مشروعیت نظام حاکم رد کرد. آنچه به گفته آنها به کودتا منتهی خواهد شد.

یک از اعضای ائتلاف ملی می گوید: “ائتلاف ملی در حمایت از مشروعیت بر احترام به خواست تمام مردم و مشروعیت قانونی رییس جمهور منتخب تاکید دارد و تصریح می کند که با حفظ آرامش در کشور و آشتی ملی است که رفاه کشور بدست می آید.

یکی از هواداران مرسی گفت: “تمام کسانی که در میدان رابعه العدویه هستند در سخنرانی شورای نظامی نادیده گرفته شدند برای این که آنها توجه خود را فقط به میدان تحریر متمرکز کرده اند.”

به گفته خبرنگار یورونیوز از قاهره: “حفظ مشروعت و خویشتنداری پیام تظاهرکنندگانی است که در این میدان جمع شده اند. آنها در عین حال بر این نکته تاکید دارند که تمام تحولات احتمالی به آنچه در این میدان روی می دهد بستگی دارد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.