خبر فوری

سوء ظن به حضور اسنودن، هواپیمای رییس جمهوری بولیوی را مجبور به فرود کرد

سوء ظن به حضور اسنودن، هواپیمای رییس جمهوری بولیوی را مجبور به فرود کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هواپیمای اوو مورالس رییس جمهوری بولیوی که مسکو را به مقصد لاپاز، پایتخت بولیوی ترک کرده بود، مجبور به فرود در اتریش شد.

در پی سوء ظن ها نسبت به انتقال ادوارد اسنودن٬ افشاگر آمریکایی توسط هواپیمای آقای مورالس، فرانسه و پرتغال اجازه ندادند که این هواپیما از آسمان کشورشان عبور کند و به ناچار در اتریش فرود آمد. امری که موجب خشم مقامات بولیوی شد.

وزیر دفاع بولیوی که در این سفر آقای مورالس را همراهی می کرد گفت: «ما قاطعانه این داستان را رد می کنیم. هدف دروغ پراکنی هایی که توسط دولت آمریکا و با استفاده از برخی از دولتهای اروپایی صورت می گیرد آسیب رسانی به وجهه بولیوی و در نهایت به رییس جمهوری اوو مورالس است.»

نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا نیز که در چارچوب سفری در مسکو با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دیدار می کرد گفت که آقای اسنودن شایسته حمایت و محافظت جهانی است.

سخنانی که از احتمال آمادگی ونزوئلا برای پذیرفتن درخواست پناهندگی اسنودن حکایت دارد.

اما ایالات متحده آمریکا بارها به کشورهایی که ممکن است به ادوارد اسنودن پناهندگی سیاسی اعطا کنند هشدار داده که اسنودن یک مجرم است و این کشورها در صورت حمایت از اسنودن با عواقب جدی روبرو خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.