خبر فوری
This content is not available in your region

نلسون ماندلا در «وضعیت نباتی» است

نظرها
نلسون ماندلا در «وضعیت نباتی» است
اندازه متن Aa Aa

نلسون ماندلا در «وضعیت نباتی» است و خانواده او آماده است که به جدا کردن تجهیزات بیمارستانی از او رضایت بدهد. تجهیزاتی که نلسون ماندلا به کمک آنها زنده است.

این جزییات اسنادی است که هفته گذشته در پرونده مربوط به انتقال اجساد فرزندان نلسون ماندلا ارائه شدند.

زندگی نباتی حالتی است که در آن فرد بیمار هیچ گونه فعالیت مغزی خاصی یا ارتباط معنی داری با محیط بیرون ندارد.

وضعیت بیمار در حالت نباتی بحرانی تر از حالت کما است.

روز چهارشنبه بزرگترین نوه پسر نلسون ماندلا به حکم دادگاه تن داد و بقایای جسد سه فرزند نلسون ماندلا را به روستای کونو منتقل کرد.

دادگاه عالی آفریقای جنوبی دو روز قبل حکم انتقال این اجساد را صادر کرده بود.

بر اساس حکم دادگاه، ماندلا ماندلا که بزرگترین نوه پسر نلسون ماندلا است مجبور شده بود که این اجساد را از موزو به روستای کونو، که سرزمین اجدادی نلسون ماندلا است منتقل کند.

شانزده نفر از اعضای خانواده ماندلا خواهان دخالت دادگاه در این دعوای خانوادگی شده بودند.

او در نشستی خبری گفت که به نظر می رسد هرکسی می تواند خود را یک ماندلا معرفی کند و در روند تصمیم گیری خانواده ما مداخله کند.

ماندلا ماندلا متهم است که بدون رضایت بقیه اعضای خانواده، دو سال قبل با نبش قبر این اجساد آنها را به موزو، منطقه ای در سی کیلومتری کونو که محل تولد نلسون ماندلا است منتقل کرده بود.

این دعوای خانوادگی در شرایطی شدت گرفته است که حال نلسون ماندلا، رهبر سابق آفریقای جنوبی وخیم است و امکان درگذشت او وجود دارد.

نلسون ماندلا پیش تر اعلام کرده بود که تمایل دارد در مقبره خانوادگی در روستای کونو دفن شود اما ماندلا ماندلا، نوه آقای ماندلا اصرار دارد که پدربزرگش باید در موزو، که در آن متولد شده است دفن شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.