وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پرداخت قسط بعدی وام یونان در هاله ای از ابهام

پرداخت قسط بعدی وام یونان در هاله ای از ابهام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بار دیگر موعد آن شده که یونان قسط بعدی وام خود را از وام دهندگان بین المللی دریافت کند. اما از آنجایی که آتن نتوانسته به اهداف تعیین شده به طور کامل دست یابد، اولی رن، کمیسر امور اقتصادی اروپا روز جمعه گفت، احتمالا بخشی از این قسط، به یونان پرداخت خواهد شد.

این در حالیست که مذاکرات نمایندگان اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپابا دولت این کشور در آتن ادامه دارد.

موضوع مورد مذاکره مربوط به اخراج و یا انتقال سه هزار و پانصد پلیس و هفت هزار و پانصد معلم است. کارکنان بخش خدمات عمومی که اگر اخراج هم نشوند با دریافت هفتاد و پنج درصد حقوقشان منتظر می مانند تا به محل خدمتی دیگر منتقل شوند.
بیکاری یا کاهش حقوق و دستمزد سرنوشت حتمی پانزده هزار نفر از کارکنان بخش خدمات عمومی یونان تا سال 2014 است.

رئیس اتحادیه کارگران شهرداری می گوید:” ما به عنوان کارکنان شهرداری به رختخواب رفتیم، وقتی بیدار شدیم، بیکار بودیم. این منطق تروئیکا و دولت است، مرگ ناگهانی کارگران. فقط به خاطر اینکه آنها نمی توانند به درستی محاسبات خود را انجام دهند،خانواده ها را به فقر و کارگران را به بیکاری می کشند.”

در حالیکه هنوز لیست دولت یونان برای اخراج یا انتقال کارکنان بخش خدمات عمومی آماده نیست و احتمال پرداخت تنها بخشی از قسط وام وجود، این کشور در ماه اوت موظف است دو میلیارد و دویست میلیون یورو از اوراق قرضه خود را بازخرید کند.