خبر فوری

تحکیم و تثبیت بودجه ای کلید برون رفت از بحران اقتصادی

تحکیم و تثبیت بودجه ای کلید برون رفت از بحران اقتصادی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا روز دوشنبه در مقابل کمیسیون امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا اعلام کرد تحکیم و تثبیت بودجه ای در میان کشورهای اروپایی از جمله پرتغال و یونان برای برون رفت از بحران اقتصادی اجتناب ناپذیر است.

وی ضمن اشاره به این موضوع که عدم اجرای ساز و کارهای مناسب برای تثبیت بودجه، واکنش منفی بازار و افزایش میزان بهره بانکی را در پی خواهد داشت، افزود: “نباید پیشرفتهای کشورها بخصوص پرتغال برای تثبیت بودجه خود را تحت شعاع قرار داد. اما روند تثبیت و تحکیم بودجه باید با روند رشد اقتصای کشور متناسب باشد و باید با کاهش مالیاتها و اعمال اصلاحات اقتصادی همراه شود. ما می دانیم که تحکیم امور بودجه ای اجتناب ناپذیر بوده و هست.”

بانک مرکزی اروپا هفته پیش اعلام کرد که برای کمک به اقتصاد کشورهای دچار بحران نرخ بهره خود را تغییر نمی دهد و متعهد شد که برای مدتی این نرخ بهره پایین تغییر پیدا نخواهد کرد. تعهد بانک مرکزی اروپا نسبت عدم تغییر در نرخ بهره نیم درصدی خود بی سابقه ارزیابی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.