خبر فوری

افزایش میزان تقاضا برای پناهندگی در اروپا

افزایش میزان تقاضا برای پناهندگی در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با افزایش درگیری و جنگ در نقاط مختلف جهان، روز به روز به تعداد متقاضیان پناهندگی به اروپا افزوده می شود. بیشترین آنها اهل افغانستان و سوریه هستند.

اتحادیه اروپا برای تسهیل رسیدگی به این روند، قوانینی را به تصویب پارلمان رسانده است که به گفته رابرت ویسر، مدیر اداره حمایت از پناهنده، گامی به جلو محسوب می شود. وی می گوید: “روند کلی بسوی سرمایه گذاری سنگین بروی پناهنده پیش می رود. تنها چند هفته پیش، پارلمان اروپا رشته مقرراتی را در ارتباط با پناهندگی در اتحادیه اروپا تصویب کرد. این مستلزم کار بسیار برای اعضای اتحادیه جهت تطبیق با این مقررات است.”

بزرگترین مانع بر سر راه این مقررات، اعمال آن است. بر اساس این مقررات، باید با پناهندگان یا متقاضیان پناهندگی، درتمام کشورهای عضو اتحادیه یکسان رفتار شود. این بدان معنی است که نهادهای مختلف رسیدگی به تقاضای پناهندگی و سلسله مراتب بعدی آن، از قبیل سر پناه، پرداخت وجه و کاریابی برای پناهنده باید در اتحادیه اروپا بازسازی و هماهنگ شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.