وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خلبان هواپیمای آتش گرفته، «در حال تمرین» برای پرواز با بوئینگ ۷۷۷ بود

خلبان هواپیمای آتش گرفته، «در حال تمرین» برای پرواز با بوئینگ ۷۷۷ بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو روز پس از فرود ناموفق هواپیمای غول پیکر بوئینگ ۷۷۷، لاشه این هواپیما در فرودگاه سان فرانسیسکو آرام گرفته است.

در حالی که تحقیقات درباره دلایل این حادثه ادامه دارد، مسئولان خطوط هوایی آسیانا می گویند خلبان این هواپیما مشغول تمرین برای پرواز با بوئینگ ۷۷۷ بود و تجربه پرواز با این نوع هواپیما را نداشت.

لی کانگ-کوک که جوانترین خلبان تیم چهار نفره خلبانان این پرواز بود مسئول فرود این هواپیما تحت نظارت مربیان خود بود که این حادثه رخ داد.

دبورا هرسمن، رئیس هیات مدیره امنیت ملی حمل و نقل آمریکا می گوید: «مسئول کنترل پرواز زمانی اعلام وضعیت فوق العاده کرد که پیش از آن هیچ درخواستی از او برای کمک ویژه اعلام نشده بود و یا هیچ گزارشی مبنی بر وقوع مشکل در مکاتبات برج مراقبت ثبت نشده است.»

شمار کشته های حادثه این هواپیمای مسافربری که ۳۰۷ سرنشین داشت فقط دو نفر بود و عملیات نجات بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی ناشی از فرود ناموفق آغاز شد.

جوان هایس وایت، رئیس آتش نشانی سان فرانسیسکو می گوید: «به نظر من کارکنان خط هوایی آسیانا پس از وقوع حادثه بسیار عالی عمل کردند. آنها توانستند با اولویت دادن به امنیت مسافران همه آنها را نجات بدهند. وقتی که با یکی از مدیران خدمه پرواز شروع به صحبت کردم او آن قدر خونسرد بود که من فکر کردم از ترمینال آمده است.»

این اولین حادثه مرگبار برای بوئینگ ۷۷۷ در هجده سالی است که این هواپیمای آمریکایی مشغول پرواز است.

به گفته کارشناسان سرعت این هواپیمای متعلق به شرکت کره ای آسیانا در هنگام فرود بسیار کمتر از میزان مورد نیاز بوده است.