وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیشنهاد مخالفان سوریه به توقف جنگ در ماه رمضان

پیشنهاد مخالفان سوریه به توقف جنگ در ماه رمضان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

احمد عاصی جربا رئیس جدید ائتلاف ملی مخالفان سوریه به نیروهای اسد پیشنهاد داده است که طی ماه رمضان جنگ را در شهر حمص که مخالفان در آن از زمین و هوا هدف حملات نیروهای حزب الله و نیروهای وفادار به اسد هستند متوقف کنند

احمد جربا که روز شنبه به ریاست ائتلاف ملی مخالفان سوریه انتخاب شده می گوید که مخالفان در کنفرانس صلح ژنو که از سوی روسیه و ایالات متحده آمریکا ترتیب داده شده شرکت نمی کنند مگر موقعیت نظامیشان تقویت شود.

آقای جربا همچنین گفته است که انتظار می رود سلاح های پیشرفته تامین شده از سوی عربستان سعودی به زودی به دست مخالفان مسلح برسد تا آن ها بتوانند توان نظامی خود را بهبود بخشند.

در همین حال، تلویزیون دولتی سوریه از تصرف یک تونل پانصد متری در مناطق جبر و قابون واقع در اطراف دمشق و مقادیر زیادی از مواد شیمیایی خطرناک در بنیاس گزارش داده و آن ها را متعلق به آنچه تروریست ها می نامد دانسته است.