خبر فوری
This content is not available in your region

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصاد جهانی کاهش داد

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصاد جهانی کاهش داد
اندازه متن Aa Aa

صندوق بین المللی پول با توجه به کند شدن آهنگ رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای نوظهور و رکود اقتصادی حاکم بر اروپا، پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصادی جهان کاهش داد.

این صندوق در حالیکه رشد اقتصادی دو درصد را برای ژاپن و رشد اقتصادی 1.7 درصد را برای اقتصاد آمریکا در سال جاری پیش بینی می کند، رشد اقتصادی منطقه یورو را منفی ارزیابی کرده است.

اولیور بلانچارد، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول می گوید:” در اروپا ما همچنان برای منطقه یورو در سال 2013 میلادی رشد منفی را پیش بینی می کنیم. دلیل آن تنها رشد منفی در اسپانیا و ایتالیا نیست بلکه کندی آهنگ رشد سایر کشورها هم تاثیرگذار است. احتمالا رشد این منطقه سال آینده مثبت خواهد بود، اما همچنان بسیار ضعیف خواهد ماند.”

بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو در سال جاری میلادی منفی شش دهم درصد خواهد بود.

رکود اقتصادی حاکم بر اقتصاد برخی از کشورهای بحران زده این منطقه از جمله دلایل کاهش پیش بینی های صندوق بین المللی پول است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود در مورد رشد اقتصاد جهان را هم از سه و سه دهم درصد به سه و یک دهم درصد کاهش داد. این پنجمین بار از اوایل سال گذشته است که صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصاد جهانی کاهش می دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.