وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پخش اذان در ماه رمضان از شبکه ۴ بریتانیا

پخش اذان در ماه رمضان از شبکه ۴ بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون «شبکه ۴» بریتانیا از بامداد چهارشنبه و همزمان با آغاز ماه رمضان، به پخش اذان اقدام کرده است.

بر اساس اعلام قبلی، قرار است که پخش اذان بامدادی تا پایان ماه رمضان ادامه یابد.

رالف لی، مسوول برنامه ریزی این تلویزیون می گوید: «امید ما در همه موارد این است که به راستی توجه ها را جلب کنیم. یک اقلیت قابل توجه در بریتانیا وجود دارد. آنان حدود ۳ میلیون مسلمان در این کشور هستند. این سبب می شود که به تجربه رمضان و آنچه که آنان در این دوره انجام می دهند کمی توجه صورت گیرد.»

پخش تلویزیونی اذان در کشوری با ترکیب جمعیتی اکثریت غیرمسلمان، ابراز نظر موافقان و مخالفانی را در این جامعه به همراه داشته است.

شهروندی مسلمان چنین اظهار نظر می کند: «به نظرم عده زیادی از مردم که مسلمان نیستند فکر می کنند که این خوب نیست و اسلام همه کشور را فراگرفته است. اما این واقعیت ندارد و کاملا متفاوت است. بسیاری از مسلمانان چنین حسی دارند که این کار تحریک آمیز و این برنامه ریزی اشتباه است.»

با این حال یکی از مهاجران می گوید: «حتی در کشورم بنگلادش، بیشتر شبکه ها اذان پخش نمی کنند برای همین به نظرم این ایده بسیار بسیار خوبی است. من همیشه قدردان خواهم بود و این امر به مسلمانان اعتماد به نفس می بخشد.»

شبکه ۴ بریتانیا تلویزیونی متعلق به عامه و تحت اداره دولت است که مخارج آن از راه پخش آگهی تامین می شود.