خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات کارکنان تلویزیون منحل شده یونان در پی آغاز به کار شبکه جدید

نظرها
تظاهرات کارکنان تلویزیون منحل شده یونان در پی آغاز به کار شبکه جدید
اندازه متن Aa Aa

تعدادی از کارمندان رادیو و تلویزیون منحل شده دولتی یونان موسوم به “ای ار تی“، در اعتراض به آغاز برنامه های شبکه کوچک تلویزیونی که جایگزین رسانه ملی این کشور شده تظاهرات کردند.

آنها به بیکار شدن خود و همچنین استخدام افرادی بازنشسته و یا کارمندان بخش خصوصی در شبکه جدید، اعتراض داشتند.

مدیر اتحادیه کارمندان “ای ار تی” ضمن تاکید بر شکایت و پیگیری گسترده این موضوع، می گوید: “ما برنده خواهیم شد چون آنها بدون ما نمی توانند یک شبکه تلویزیونی را اداره کنند. آنها تواناییها و امکانات ای ار تی را ندارند. آنها به خوبی می دانند که اینها کارمندان این تلویزیون هستند.”

شبکه جدید برنامه های خود را با فیلمها و موسیقیهای قدیمی آغاز کرده که مورد تمسخر کارمندان رادیو و تلویزیون قبلی نیز قرار گرفته است.

همزمان، وزیر تلویزیون دولتی یونان با تاکید بر این که خواسته شخص او و دولت گرفتن تصمیمی با همکاری کارمندان “ای ار تی” بوده، گفت: “هدف نه صرفا گذر از این دوره انتقالی بلکه تغییر ساختار ای ار تی بوده است. من مذاکرات مفصلی در این زمینه کردم.”

خبرنگار یورونیوز در آتن هم می گوید: “احتمال می رود هفته آینده لایحه ایجاد تلویزیون جدید دولتی یونان به تصویب پارلمان برسد. اما حتی اگر این لایحه هم تصویب شود به معنای پایان جنگ تلخ کارمندان ای ار تی با دولت نخواهد بود.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.