وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ادامه بحران سیاسی اقتصادی در پرتغال

ادامه بحران سیاسی اقتصادی در پرتغال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنیبال کاواکو سیلوا، رئیس جمهوری پرتغال با بیان مخالفت خود برای ایجاد تغییراتی در کابینه دولت خواستار رسیدن به توافقی بین احزاب ائتلافی تشکیل دهنده دولت و سوسیالیستهای اپوزیسیون شد.

با اعمال تغییر و تحولات در کابینه، پائولو پورتس وزیر مستعفی امورخارجه می بایست به معاونت نخست وزیر در امور اقتصادی منصوب می شد.

رویی باربارا، کارشناس امور اقتصادی می گوید: “عدم ثبات برای کشور مناسب نیست. به احتمال بسیار زیاد اجرای توافقهای منعقد شده با گروه تروئیکا ادامه پیدا خواهد کرد.

پرتغال در سال ۲۰۱۱ کمک مالی ۷۸ میلیارد یورویی دریافت کرد و در ازای آن متعهد شد اصلاحات اساسی اقتصادی و برنامه های ریاضتی در کشور اعمال کند. اما به نظر نمی رسد مردم پرتغال از تصمیمات دولتمردان خشنود باشند.

یک شهروند پرتغالی می گوید: “ما سیاستمداران دارای صلاحیتی نداریم. مشکل در کشور اینست که دولتمردانی وجود ندارد که بتوانند به طور شایسته کشور را رهبری و اداره کنند.”

راه حل پیشنهادی رییس جمهوری پرتغال به نظر نمی رسد مورد استقبال بازارهای مالی قرار گرفته باشد، شاخص سهام در بازار بورس لیسبون روز پنجشنبه دچار افت ۲.۰۱ درصدی بوده است.