خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام مجرمیت ماگنیتسکی بعد از مرگ

نظرها
اعلام مجرمیت ماگنیتسکی بعد از مرگ
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در مسکو سرگئی ماگنیتسکی وکیل دادگستری را که در زندان درگذشت، به جرم فرار از پرداخت مالیات محکوم کرده است. این نخستین مورد محاکمه بعد از مرگ متهم در روسیه بود.

آقای ماگنیتسکی ۴ سال پیش در شرایط مشکوکی در زندان جان داد. در پی آن دولت آمریکا طرح ماگنیتسکی را تصویب کرد که بر اساس آن شماری از مقام های روسیه وارد فهرست سیاه ناقضان حقوق بشر شدند.

دادگاه مسکو همچنین ویلیام براودر، موکل بریتانیایی سابق آقای ماگنیتسکی را در غیابش محکوم کرد. آقای براودر برای آشکار کردن موارد فساد مالی در روسیه و مجازات مقام های آن کشور به خاطر مرگ سرگئی ماگنیتسکی یک کارزار بین المللی به راه انداخته است.

آقای ماگنیتسکی مدعی شده بود که یک شبکه فساد با حضور مقام های مالیاتی روسیه را کشف کرده که به گفته او در اختلاس بیش از ۲۰۰ میلیون دلار دست دارند. در پی اعلام این اتهام خود او بازداشت شد و یک سال بعد در زندان جان داد.

تحلیلگران می گویند حکم دادگاه روسیه به اعتبار بین المللی ولادیمیر پوتین و روابط روسیه و آمریکا آسیب بیشتر وارد خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.