خبر فوری
This content is not available in your region

بحث اصلاح نظام مهاجرت در مجلس نمایندگان آمریکا

نظرها
بحث اصلاح نظام مهاجرت در مجلس نمایندگان آمریکا
اندازه متن Aa Aa

دموکرات های آمریکا و جمهوری خواهان حاکم بر مجلس نمایندگان این کشور در مورد ضرورت اصلاح نظام مهاجرت اتفاق نظر دارند. ولی در حالی که دموکرات ها می خواهند با اعطای تابعیت به مهاجران غیرقانونی نظام را اصلاح کنند، جمهوری خواهان غالباً تحکیم مرزهای آمریکا و اخراج مهاجران غیرقانونی را چاره کار می دانند.

چهارشنبه شب اعضای مجلس نمایندگان برای بررسی طرح اصلاح نظام مهاجرت جلسه ای ترتیب دادند. یک نماینده جمهوری خواه مجلس می گوید: «دادن تابعیت به مهاجران غیرقانونی شبیه اعطای جایزه برای نقض قوانین آمریکاست و من با آن مخالفم».

ولی یک عضو دیگر مجلس نمایندگان معتقد است: «اول باید مرزها را تحکیم کرد، بعد از آن ما می توانیم به وضعیت حقوقی ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی بپردازیم و به آنها امکان دهیم در پیشبرد کشور سهیم باشند. آنها هم میهندوست هستند و آنها هم خواستار بهبود وضع این کشورند».

دو هفته پیش مجلس سنای آمریکا با اکثریت آرا طرح اصلاح نظام مهاجرت را تصویب کرد. این طرح که مورد حمایت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکاست، برای ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی یک مسیر ۱۳ ساله دریافت تابعیت آمریکا و تحکیم مرز آمریکا با مکزیک را پیشبینی می کند. ولی تنها با تصویب مجلس نمایندگان است که این طرح کسب اعتبار می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.