خبر فوری

تلگراف هند به تاریخ می پیوندد

تلگراف هند به تاریخ می پیوندد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین علامت های کد مورس برای فرستادن تلگرام چیده می شود. و بدین گونه یک فصل ۱۶۰ سالۀ ارتباطات در هند بسته می شود. قرار است دوشنبه، ۲۴ تیر، آخرین تلگرام در تاریخ هند مخابره شود.

این شیوه ارتباطات در هند زمانی بسیار رواج داشت و در اوج شکوفایی اش ۴۵ هزار دفتر تلگراف در سراسر کشور روزانه حدود ۶۰ میلیون تلگرام به اقصی نقاط جهان می فرستادند. امروزه از آن همه بساط، فقط ۷۵ دفتر باقی مانده است، با کمتر از هزار کارمند که واپسین روزهای استخدامشان را می گذرانند.

یک مقام مسئول تلگراف هند می گوید: “اگر مردم همچنان تلگرام می فرستادند این خدمات هم سر جای خودش می ماند و عایدات شرکت ما افزایش می یافت.
فعلاً مردم بیشتر مایلند پیام هایشان را از راههای سریعتری چون پیامک و اینترنت رد و بدل کنند”.

گسترش فناوری های نوین و استفاده رو به کاهش از دفاتر تلگراف ظرف هفت سال گذشته به شرکت دولتی مخابرات هند حدود ۲۵۰ میلیون دلار خسارت وارد کرده است.

ولی از روزی که اعلام شد قرار است تلگراف و تلگرام به تاریخ بپیوندد، شمار بیشتر افراد به دفاتر تلگراف هند هجوم آورده اند تا آخرین تلگرام های خود را در تاریخ ارتباطات کشورشان ثبت کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.