خبر فوری

تظاهرات هواداران مرسی در قاهره

تظاهرات هواداران مرسی در قاهره
اندازه متن Aa Aa

شمار زیادی از هواداران محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنارشده مصر، پس از راهپیمایی دیشب در مسجد رابعه قاهره ماندند و امروز هم دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات به فراخوان جنبش اخوان المسلمین در نخستین جمعه ماه رمضان آغاز شد. معترضان خواستار آزادی محمد مرسی و برقراری حکومت او هستند.

یک مرد معترض می گوید: “من مطمئنم که رئیس جمهوری باز خواهد گشت، به امید خدا. ما با اتکا به خدا تا بازگشت او همین جا می مانیم. او برمی گردد. خدا او را بازمی آورد. منشأ پیروزی هیچ کسی جز خدا نیست. ما اینجاییم، خسته، اما بردبار. یقیناً خدا باید ما را پیروز کند”.

در همین حال دولت های آمریکا و اروپا هم از ارتش مصر خواسته اند که رئیس جمهوری برکنارشده را آزاد کند و از بازداشت دیگر رهبران اخوان المسلمین دست نگه دارد.

اما اداره دادستانی مصر امروز اعلام کرد که علیه محمد مرسی و دیگر رهبران اخوان المسلمین شکایاتی دریافت کرده است. به گفته دادستانی، شاکیان، آقای مرسی و همراهانش را به جاسوسی، برانگیختن قتل معترضان و ضربه زدن به اقتصاد مصر متهم کرده اند. دادستانی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در حال تحقیق این شکایات است. هویت شاکیان فاش نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.