خبر فوری

جدا شدن بست فلزی، عامل حادثه مرگبار قطار در فرانسه

جدا شدن بست فلزی، عامل حادثه مرگبار قطار در فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

راه آهن ملی فرانسه، اس ان سی اف، روز دو شنبه نتایج تحقیقات در مورد علت خروج قطار پاریس- لیموژ از ریل را اعلام کرد.

گفته می شود جدا شدن قطعه فلزی ده کیلوگرمی که سببِ بست آهنی بین دو ریل در سیستم تغییر خط می شود، باعث خارج شدن قطار از ریل شده است.

مقامات «اس ان س اف» گفته اند که از زمان وقوع این حادثه حدود ۵۰۰۰ قطعه فلزی در ریلها و خطوط راه آهن در سراسر فرانسه کنترل شده اند.

این قطار بین شهری که از پاریس به مقصد شهر لیموژ با ۳۸۵ سرنشین در حرکت بوده است، روز بیست و یکم تیرماه در ایستگاه «برتینی سور اورژ» واقع در ۲۶ کیلومتری جنوب پاریس، از ریل خارج شد.

بر اثر این حادثه دستکم ۷ نفر کشته و دهها تن زخمی شده اند.

راه آهن ملی فرانسه پذیرفته که مسئول حادثه ای است که در ساعات پر تردد و زمانی روی داده که بسیاری از خانواده های فرانسوی عازم تعطیلات تابستانی بودند.

فرانسوا اولادند، رییس جمهوری فرانسه چند ساعت پس از این حادثه در محل حادثه حاضر شد.

تحقیقات ادامه دارد. زیرا حدود سی دقیقه قبل از وقوع این واقعه قطاری بدون حادثه از همان نقطه عبور کرده بود. بازرسهای راه آهن ملی فرانسه همچنان می خواهند بداند چرا سومین واگن قطار اولین و اگنی بود که از ریل خارج شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.