خبر فوری
This content is not available in your region

کودکی که نقش جدیدی به دوک کمبریج داده است

نظرها
کودکی که نقش جدیدی به دوک کمبریج داده است
اندازه متن Aa Aa

تولد وارث تاج و تخت بریتانیا توجۀ رسانه ها را جلب کرده و به واسطۀ این امر، نظرات در مورد اینکه ویلیام، دوک کمبریج، چگونه نقش خود را به عنوان پدر ایفا خواهد کرد، متفاوت و جالب توجه است.

نویسندگانی که دربارۀ خانوادۀ سلطنتی بریتانیا کتاب نوشته اند، وی را در مقایسه با پدر ویلیام، چارلز، متفاوت می دانند و می گویند وی به همراه همسرش، کیت، نقش متفاوتی در جامعۀ بریتانیا ایفا می کند.

دوک کمبریج، در دیدارهای عمومی، با اظهار نظرهایی، از مسوولیتی که به دوش خواهد گرفت، بارها به شکل های مختلف سخن گفته است. وی در بازدیدی از شرکت فیلمسازی وارنربروس، با اشاره به نوع خودروهای استفاده شده در فیلم های این شرکت فیلمسازی می گوید: “صادقانه بگویم من الان از دیدن خودروهای بت موبیل و بت پود هیجان زده ام و احساس می کنم روی ماه راه می روم. آیا هیچ شانسی وجود دارد که صندلی کودک هم به روی این خودروها نصب کنید؟”

بسیاری می گویند کودکی پر تنش وی همراه با پدر و مادری که رابطۀ خوبی نداشتند و یک طلاق پر سروصدا، در شخصیت وی تاثیر داشته اما این تاثیر منفی نبوده است. مرگ شاهزاده دایانا، مادر ویلیام، مدت زمان زیادی وی را که رابطۀ بسیار نزدیکی با مادر خود داشت، تحت تاثیر قرار داد. در واقع، ویلیام یک خانوادۀ ثابت و مستحکمی نداشت. در عوض، کیت، همسر وی، از یک خانوادۀ معمولی و با ثبات برخوردار است.

آنجلا لوین، نویسنده می گوید: “وقتی که کیت برای اولین بار، ویلیام را به پدر و مادرش معرفی کرد، وی با زوجی آشنا شد که واقعا یکدیگر را دوست دارند. اینگونه بود که ویلیام شروع به یادگرفتن کرد و با این احساس رشد کرد. با این خانواده احساس آرامش و راحتی می کرد و حالا، برای او، پدر شدن واقعا به تمام معنا مهم است.”

طبق برنامه ای که اعلام شده است، کیت بعد از به دنیا آوردن فرزند خود، روزهای بعد از زایمان را در خانۀ پدری خود و به دور از پروتکل سلطنتی، سپری خواهد کرد. این امر به ویلیام نیز این فرصت را می دهد که پدر شدن خود را دور از رسانه ها و آداب و رسوم سلطنتی آغاز کند.

این تصمیم که توسط این زوج سلطنتی گرفته شده، به ویلیام فرصت دوباره بودن در خانواده ای را می دهد که خود در دوران کودکی و نوجوانی از آن محروم بوده است. ضمن آنکه، فرزند این دو نیز، که مشهورترین کودک بریتانیا لقب گرفته، از شانس اغاز زندگی در فضایی آرام و دور از تنش های درونی خانوادۀ سلطنتی بهره مند می شود.

آنجلا لوین، نویسنده می گوید: “این کودک، برخلاف والدین ویلیام، از وجود پدر و مادری بهره مند می شود که همدیگر را دوست دارند و از با هم بودن لذت می برند. رشد کردن در سایۀ چنین والدینی، به این کودک اعتماد به نفس و آرامش خواهد داد.”

تولد این کودک برای شرط بازهای بریتانیا هم تبدیل به یک فرصت شده و نوع جنسیت و نامی که برای وی انتخاب خواهد شد و حتی وزن این کودک، بازار شرط بندی در بریتانیا را داغ کرده است.