خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید پوتین بر مهمتر بودن رابطه با آمریکا از موضوع اسنودن

تاکید پوتین بر مهمتر بودن رابطه با آمریکا از موضوع اسنودن
اندازه متن Aa Aa

در حالی که اخبار رسیده از روسیه، از درخواست دوباره ادوارد اسنودن از این کشور برای پناهندگی موقت حکایت داشت، اخبار جدید حکایت از آن دارد که پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، امکان دارد از دولت روسیه درخواست تابعیت کند.

بنابه گفته وکیل روس او، آقای اسنودن، امکان درخواست تابعیت روس را منتفی ندانسته است.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، طی اظهاراتی، روابط بین کشورش و آمریکا را مهمتر از “یاوه گوییهای بعضی از بخشهای خاص” دانسته است.

او گفت: “ما نمی توانیم مثل کشورهای دیگر عمل کنیم. روسیه سیاست خارجی مستقلی دارد و همچنان این سیاست را ادامه می دهد. امیدوارم که شرکای ما وضعیت کنونی را درک کرده و آرامش خود را حفظ کنند. روابط بین کشورها خیلی مهمتر از یاوه گوییهای برخی بخشهای خاص است.”

همزمان، سخنگوی کرملین اعلام کرده بود که درخواست پناهندگی موقت نه به رییس جمهور بلکه به سرویس فدرال امور مهاجرت مربوط می شود.

ادوارد اسنودن، حدود یک ماه پیش نیز از دولت روسیه درخواست پناهندگی کرده بود، اما پس از آن که ولادیمیر پوتین، آن را مشروط به عدم افشاگری در مورد برنامه های کنترل و نظارت الکترونیکی آمریکا کرد، درخواست خود را پس گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.