خبر فوری
This content is not available in your region

نماینده حزب الله در پارلمان: مقاومت در سرزمین لبنان است نه در اروپا

نظرها
نماینده حزب الله در پارلمان: مقاومت در سرزمین لبنان است نه در اروپا
اندازه متن Aa Aa

تصمیم وزیران خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر قرار دادن نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در فهرست گروههای تروریستی اتحادیه اروپا، واکنش های مختلفی را در پی داشت.

اسراییل از اقدام اتحادیه اروپا استقبال کرده است. در مقابل مقامات رسمی حزب الله هنوز هیچ واکنشی نشان نداده اند.

یکی از نمایندگان پارلمان لبنان می گوید: «متاسفانه این اقدام بر همه مردم لبنان تاثیر خواهد گذاشت. باید بار دیگر هزینه سیاست ورزی ملی و منطقه حزب الله را بپردازیم.»

با این وجود قرار نگرفتن شاخه سیاسی حزب الله در فهرست گروههای تروریستی، انتقاد برخی از مخالفان این گروه را برانگیخته است.

در مقابل گروهی دیگر در حمایت از این کار معتقدند که اروپایی راه را برای مذاکره با رهبران سیاسی حزب الله باز گذاشته اند.

یکی از نمایندگان حزب الله در پارلمان لبنان می گوید: «این حرکت بر حزب الله یا مقاومت تاثیر نخواهد داشت. مقاومت در سرزمین لبنان است نه در اروپا، (مقاومت) یک گروه تروریستی که در اروپا دست به ترور می زند نیست. مقاومت با ترور فرق می کند، از دید مذهبی تروریسم ممنوع است. با این کار اروپا خود را در مقابل مردم منطقه، حزب الله و هوادارانش و حتی همه نیروهای منطقه قرار داد.»

دولت آمریکا از مدت ها پیش هر دو شاخه سیاسی و نظامی حزب الله لبنان را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.