خبر فوری
This content is not available in your region

بیست و پنج هزار یورو جایزه برای شناسایی جنایتکاران نازی در قید حیات

نظرها
بیست و پنج هزار یورو جایزه برای شناسایی جنایتکاران نازی در قید حیات
اندازه متن Aa Aa

یک کمپین تصویری در آلمان با هدف شناسایی جنایتکاران جنگی در قید حیات و سپردن آن ها به دست عدالت به راه افتاده است.
نزدیک به ۲۰۰۰ هزار پوس تر با به تصویر کشیدن ورودی اردوگاه مرگ آشویتس از شهروندان می خواهند تا در صورت داشتن اطلاعاتی در اینباره آن را در اختیار مقامات قضایی قرار دهند.

مرکز سایمون ویزنتال، بانی این کمپین برای معرفی جنایتکاران جنگی که هنوز در قید حیاتند جایزه ای به مبلغ ۲۵ هزار یورو تعیین کرده است.

در همین زمینه، افرایم زاروف، مدیر این مرکز در بیت المقدس گفت: «فکر می کنم این یکی از بهترین شیوه های جمع آوری اطلاعات از مردم درباره آنهایی که برای زمان طولانی، هر روز درگیر کشتار دسته جمعی انسان ها بودند است. پس از محکومیت جان دمیانیوک، می دانیم هستند کسانی که باید به دست عدالت سپرده شوند. آن ها صرفا به دلیل خدمت در اردوگاه های مرگ و واحد های سیار کشتار می توانند محکوم شوند.

این کمپین دو سال پس از محکومیت جان دمیانیوک، نگهبان سابق اردوگاه مرگ سوبیبور به راه افتاده است. او که در سال ۲۰۱۲ و در سن ۹۱ سالگی درگذشت یکسال قبل از آن به اتهام خدمت در اردوگاه مرگ به پنج سال زندان محکوم شده بود.

بر اساس برآورد ها نزدیک به شصت جنایتکار جنگی در آلمان باید محاکمه شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.