خبر فوری
This content is not available in your region

برگ سیاه دیگری در ورزش دوچرخه سواری

نظرها
برگ سیاه دیگری در ورزش دوچرخه سواری
اندازه متن Aa Aa

بر اساس تحقیق مجلس سنای فرانسه، مارکو پانتانی و یان اولریش، دوچرخه سواران برتر رقابت های تور دو فرانس سال ۱۹۹۸، از مواد نیروزا استفاده کرده بودند.

در این تحقیق، نام تعدادی دیگر از دوچرخه سواران حرفه ای هم به چشم می خورد. برای مثال، نتیجه آزمایش دوپینگ لنس آرمسترانگ در سال ۱۹۹۹ حاکی از وجود ماده اریترو پوئتین در خون این ورزشکار بوده است.

چند روز پس از پایان یکصدمین دوره تور دو فرانس، گروه ۲۱ نفره سنای فرانسه که مسئول این تحقیق بوده، اعلام کرده که باید کمیته حقیقت و آشتی تشکیل شود تا زوایای پنهان اقدامات غیر قانونی در ورزش را آشکار کند.

این گروه پیشنهاد کرده که دولت فرانسه برای مطالعه بر روی جنبه های مختلف دوپینگ، منابع مالی اختصاص دهد.

ژان فرانسوا آمبر، رئیس گروه تحقیق در این مورد گفت: “مسئولان، پزشکان و زیست شناسان، اطلاعاتی را در اختیار ما قرار داده اند که بوسیله آن می توانیم اعلام کنیم که دوپینگ تنها به ورزش دوچرخه سواری محدود نمی شود.”

در طول این تحقیق پنج ماهه گروه مسئول، هجده ورزش مختلف را بررسی کرده و ۱۳۸ نفر را مورد سوال قرار داده اند که نام تمام این افراد منتشر نشده است.

در این گزارش توصیه شده تا در نمونه های گرفته شده از ورزشکاران، موارد بیشتری مورد آزمایش قرار گیرد.

وجود ناهماهنگی و عدم تبادل اطلاعات بین بخش های مختلف اعم از سیستم قضایی و مجریان قانون نیز یکی دیگر از نقیصه های مبارزه با دوپینگ اعلام شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.