خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار رئیس جدید ائتلاف ملی سوریه با فرانسوا اولاند

نظرها
دیدار رئیس جدید ائتلاف ملی سوریه با فرانسوا اولاند
اندازه متن Aa Aa

احمد عاصی الجرباء، رئیس جدید ائتلاف ملی سوریه، پیش از سفر به آمریکا، روز چهارشنبه، با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه دیدار کرد.

محور نشست غیررسمی اعضای شورای امنیت در نیویورک که آقای الجرباء عازم آن است، پایان دادن به بحران سوریه است، بحرانی که در آن، فرانسه از مخالفان مسلح بشار اسد حمایت می کند.

آقای اولاند در دیدار با رئیس ائتلاف ملی سوریه در پاریس، ضمن تکرار حمایت دولتش از ائتلاف ملی سوریه، اظهار امیدواری کرد تا این ائتلاف در «کنفرانس ژنو ۲» که در سوئیس برگزار می شود، با شرایطی بهتر آینده سوریه را ترسیم کند.»

آقای الجرباء محور گفتگوهایش با فرانسوا اولاند را «کمکهای انسان دوستانه به مخالفان(بشار اسد) از طریق کریدورها و حمایت فرانسه و اروپا از آنان در چهارچوب مصوبه های سازمان ملل متحد» ذکر کرد.

همزمان، فرستادگان سازمان ملل متحد جهت بررسی اتهامات وارده از سوی طرفین درگیر در سوریه در استفاده از سلاح های شیمیایی علیه دیگری، وارد دمشق شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.