خبر فوری
This content is not available in your region

اولین مراسم عشای ربانی پاپ آرژانتینی در برزیل

نظرها
اولین مراسم عشای ربانی پاپ آرژانتینی در برزیل
اندازه متن Aa Aa

حدود بیست هزار کاتولیک، روز چهارشنبه، در کلیسای آپاراسیدا واقع در غرب ریودوژانیروی برزیل، ساعتها به انتظار پاپ فرانسیس، رهبر مذهبی خود و انجام مراسم عشای ربانی، نشستند.

سفر به برزیل، اولین سفر خارجی و مراسم روز چهارشنبه اولین مراسم عشای ربانی رهبر آرژانتینی الاصل کاتولیک های جهان در خارج از مرزهای واتیکان و ایتالیاست.

پاپ فرانسیس که به مناسبت فستیوال پنج روزۀ جوانان در برزیل به سر می برد پس از مراسم امروز دوباره به شهر ریودوژانیرو باز خواهد گشت.

سادگی و دوری از تجملات و نیز اصرار وی به استفاده از خودروی کاملا شیشه بندی نشده از ویژگی ها پاپ جدید شمرده می شود، خصوصیاتی که وی را در مقایسه با پاپ های پیشین محبوبتر کرده است.

راننده پاپ دو روز پیش در ریودوژانیرو، یکی از جرم خیزترین شهرهای جهان، پیچی را اشتباهی پیچید تا فرصتی شود برای صدها نفر از مشتاقان وی تا از نزدیک پاپ خود را لمس کنند و متبرک شوند.

آخرین باری که فرانسیس به کلیسای آپاراسیدای برزیل سفر کرد سال ۲۰۰۷ میلادی و به همراه پاپ بندیکت شانزدهم بود، زمانی که فرانسیس هنوز اسقفی آرژانتینی بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.