خبر فوری
This content is not available in your region

افشای جراحی با مته برقی خانگی در بیمارستان دولتی در مولداوی

نظرها
افشای جراحی با مته برقی خانگی در بیمارستان دولتی در مولداوی
اندازه متن Aa Aa

انتشار تصاویر ویدیوی مربوط به استفاده پزشکان از ابزار خانگی از جمله مته برقی برای عمل جراحی در یک بیمارستان دولتی در جمهوری مولداوی، خشم مردم این کشور را برانگیخت.

یک متخصص تروماتولوژی دراین بیمارستان گفت: “ما از چنین مته هایی ده ها سال است استفاده می کنیم و همه امید ما برای دریافت تجهیزات لازم پزشکی نقش بر آب شده است.”

این تصاویر که ابتدا در مطبوعات محلی و سپس در اینترنت انتشار یافت، واکنش مقامات دولتی را نیز درپی داشت. همچنین برخی شبکه های تلویزیونی در کیشینف مرکز این جمهوری، روز دوشنبه تصاویر گرافیکی ویدیوی مشابهی را از یک بیمارستان کودکان منتشر کردند.

وزیر بهداشت مولداوی در این زمینه گفت: “از نظر پزشکی، همه شرایط ضد عفونی کردن ابزار و سلامت بودن کاربرد آنها فراهم است. هر مته برقی نیز به طور نوبتی برای سوراخ کردن استخوان استفاده می شود!”

بسیاری از پزشکان مولداوی تایید می کنند که بیمارستان های دولتی این کشور سال های طولانی است که هیچگونه ابزار و تجهیزات پزشکی جدید دریافت نکرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.