خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش نسبی سرعت رشد اقتصادی در بریتانیا

نظرها
افزایش نسبی سرعت رشد اقتصادی در بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

برخی گزارش ها از سرعت گرفتن رشد اقتصادی بریتانیا خبر می دهند. بنا به گزارش اداره آمار ملی این کشور، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه دوم سال میلادی جاری، افزایشی شش دهم درصدی داشته که نسبت به سه ماهه اول سال، دوبرابر بوده است.

تام ووسا، کارشناس اقتصادی بازار می گوید: “رقم واقعی دستمزدها هنوز منفی است، به این معنا که مردم همچنان پولشان را از دست می دهند. این باعت فشار بر قدرت خرید مصرف کننده می شود. رقم شش دهم درصد رشد نیز تا حدودی مربوط به عملکرد بیمه های پرداخت وام و غرامت است. با این حال بریتانیا یکسال نسبت به منطقه یورو جلوتر است.”

برخی کارشناسان با تاکید بر اینکه اقتصاد بریتانیا هنوز کوچکتر از دوران قبل از بحران سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ است، پیشنهاد می کنند که بانک مرکزی بریتانیا باید به سیاست های حمایتی خود از اقتصاد ادامه دهد.

با اینحال گزارش مربوط به افزایش نسبی سرعت رشد تولید ناخالص داخلی، خبر خوشی برای جرج اوسبورن وزیر دارایی بریتانیاست که از سوی صندوق بین المللی پول و نیز حزب کارگر به عنوان اپوزیسیون، تحت فشار برای افزایش رشد اقتصادی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.